Erol Akkaya Tur olarak firmamızın iki ortağı bulunmaktadır. Erol AKKAYA ve Cengiz KARAKÖÇEK.

1989 yılında Erol Akkaya Tur’un temellerini atarken önceliğimiz, kurumsal bir yapı oluşturmaktı. Ancak literatürün bize öğrettiği kurumsal bir yapı değil, amatör ruhunu mesleğine adamış, genç bir delikanlı edası ile koşup, meslek hayatının sonunu yaşarmışçasına tecrübeli duruş sergileyen bir kurumsal yapıydı hedefimiz.
 
Önceliğimiz meslekte iş yapma becerisi ya da yüksek kontratlar değildi. Bir duruş sergileyebilmekti. Öyle bir duruş ki, bir taraftan yaşadığın toplumun çıkarlarını gözetirken, diğer taraftan da hizmet bekleyen insanların çıkarlarını gözetebilmenin yanı sıra vicdan muhasebesini kanun muhasebesinin önünde tutabilmek, yani etik değerler ışığında, adil ve başın hep dik olarak yürümek ya da gece yastığa başını koyduğunda sabaha huzurla uyanmak.
 
İşte bu önceliklerle Erol Akkaya Tur doğdu. Erol Akkaya Tur, önce çalışanını korudu, devletini korudu, hizmet talep edeni korudu,  iş ortaklarını korudu öyle korumacı bir hizmet anlayışı ile şekillendi ki işleyişini, ihtiyaç olduğunda Erol Akkaya Tur duruşunu kendisinden önce çevresi korudu.
 
Erol Akkaya Tur değerleri ile yürüdü. Mesleğine ve çalıştığı alanlara değer katmaya çalıştı, kanunun çizdiklerine saygı duyarken, olması gereken için hep sorumluluk taşıdı. Bu sorumluluk duygusu ilkleri yapması konusunda da hep öncelikler sundu.
 
Erol Akkaya Tur, 90’lı yıllarda ISO Standartlarını kuran ve uygulayan ilk firmalardan oldu.
 
Erol Akkaya Tur bir kişi tarafından kuruldu, şimdi birçok kişi tarafından kurulmuş gibi yolunda büyüyerek ilerliyor. Bu yolda yürürken bizi yalnız bırakmayan ve yolumuzun kesiştiği, tüm çalışanlarımız ile iş ve gönül ortaklarımıza sonsuz şükranlarımızı sunar, teşekkür ederiz.

 

Saygılarımızla,

Erol AKKAYA
Cengiz KARAKÖÇEK